Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Śladami świętych i błogosławionych

W dn. 19 – 21 czerwca br. około trzydziestu naszych parafian wzięło udział w trzydniowej pielgrzymce do Niepokalanowa i Warszawy. W większości byli to ministranci, lektorzy oraz dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Opiekę nad nimi sprawowało 5 osób wśród których byli m.in. ks. proboszcz Piotr Lisowski, siostra Małgorzata Szepke oraz dyrektor Przedszkola im. Ojca Pio pani Katarzyna Jodłowska. Uczestnicy pielgrzymki modlili się w klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie gdzie obejrzeli m.in. Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe. W niedzielę wszyscy uczestniczyli we Mszy św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie oraz zwiedzili Muzeum błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Ważnym wydarzeniem było także zwiedzenie Zamku Królewskiego w Warszawie. Pielgrzymka, dofinansowana przez Miasto Nowy Sącz oraz parafię, z pewnością przyniosła uczestnikom sporo wiedzy i ciekawych wrażeń. Zdjęcia można zobaczyć tu