Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Noc trudu i łask

W piątek 12 kwietnia z kościoła św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy. Błękitna liczyła ok. 31 kilometrów i wiodła przez okoliczne wzniesienia z powrotem do Biegonic. Wybrało ją ok. 70 osób, w tym liczna grupa młodzieży ze Starego Sącza. Trasa Czerwona swój finał miała w Wojniczu, a jej uczestnicy mieli do pokonania ok. 62 kilometry. Wyzwanie przejścia tej niełatwej drogi podjęło kilkanaście osób.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest jednym z elementów obchodów Jubileuszu 750-lecia parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Trasy zaś nawiązują do jej historii. Błękitna nosiła imię św. Kingi, fundatorki parafii, zaś czerwona – św. Wawrzyńca, patrona parafii.