Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Dziewczęca Służba Maryjna

Dziewczęca Służba Maryjna (czyli DSM), to grupa dziewcząt w wieku od 7 do 14 lat, które zdecydowały się zawierzyć swoje życie Maryi i na jej wzór wzrastać w wierze oraz w pięknym człowieczeństwie. Ich głównym zadaniem jest Służba Maryi, czyli rozsławianie Jej postaw i życia. Dziewczęta starają się wypełniać 5 zadań dziecka Maryi: Przyjaźń z Jezusem, Posłuszeństwo, Wspólnota, Ofiara i Radość.

DSM biorą udział  we mszach świętych, nabożeństwach oraz w różnego rodzaju procesjach parafialnych, niosąc między innymi poduszki i feretron. W każdą pierwszą sobotę miesiąca dziewczęta prowadzą różaniec oraz przewodniczą procesji ku czci Matki Bożej, wokół kościoła. W miesiącu październiku dziewczęta w tradycji mają trzymanie różańca podczas nabożeństw różańcowych.

Obecnie spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej odbywają się co dwa tygodnie. Aktualnie w parafii jest 31 dziewczynek (w tym 2 dziewczynki przygotowujące się do przyjęcia). Opiekunkami grupy są pani Agnieszka Starzyk i pani Ewa Kowalik. Opiekunem duchowym jest ks. Bogusław Tokarz.

Aktualności i relacje związane z grupą można śledzić na stronie https://www.facebook.com/profile.php?id=100094327456221&sk=mentions&locale=pl_PL