Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Żywa Szopka – Czyżby nowa biegonicka Bożonarodzeniowa tradycja?

Tegoroczne obchody Święta Bożego Narodzenia dość niespodziewanie dla wiernych wzbogaciły się o nowe, jakże popularne jak się okazało, wydarzenie. W dawnych budynkach gospodarczych Parafii powstała „Żywa Szopka”. Dzięki życzliwości i pomocy wielu parafian dokonano koniecznej adaptacji budynku a nawet przygotowano dodatkowe pomieszczenia dla zwierząt. Oczywiście w centrum Szopki znalazły się nowe, piękne figury Świętej Rodziny (dziękujemy Sponsorom!). Same zwierzęta, w liczbie ponad 30, znalazły się w Szopce dzięki staraniom ks. Bogusława a także życzliwości wielu ludzi. Szopka, którą można było bezpłatnie zwiedzać przez cały dzień od Wigilii aż do Uroczystości Objawienia Pańskiego (Święta Trzech Króli) przyciągnęła tłumy zwiedzających. Przychodzili głownie rodzice z dziećmi, nie tylko z naszej parafii. Wszyscy wyrażali nadzieję, że Żywa Szopka na stałe już zagości w biegonickiej parafii…

Zapraszamy na krótką filmową relację: https://www.youtube.com/watch?v=VF5AuOFpjDE