Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

„Żołnierze Wyklęci” w Biegonicach

Niedziela 10 września poświęcona była w naszej parafii tematyce walki o niepodległość. Podczas wszystkich Mszy św. modliliśmy się w intencji obrońców naszej Ojczyzny poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej i już po jej zakończeniu. Liczne „parafialne” wątki działalności patriotycznej poruszone zostały także w wygłoszonym przez ks. proboszcza kazaniu. Po uroczystej Sumie na terenie przy plebanii odbyła się rekonstrukcja historyczna obrazująca akcję odbicia „Żołnierzy Wyklętych” przed kościołem w Biegonicach w kwietniu 1945r. Akcję to obserwowali licznie zebrani parafianie. Więcej zobacz tu. Po zakończeniu rekonstrukcji ponad 30 osób wysłuchało w Sali na plebanii wykładu zatytułowanego „Zbrojne podziemie antykomunistyczne na Sądecczyźnie”.