Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXIII Niedziela Zwykła 2018-11-18

XXXIII Niedziela Zwykła 2018-11-18

Z inicjatywy Ojca św. Franciszka obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Członkowie Caritasu rozprowadzają przed kościołami „Chlebki miłosierdzia”. Można je otrzymać składając ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Środki uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz potrzebujących. „Bóg zapłać” za ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

We czwartek od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Również we czwartek wypada liturgiczne Wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy o pani organistce, panu organiście, członkach parafialnego chóru oraz orkiestry

Uczniów klasy siódmej zapraszamy, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania, na Mszę św. w piątek o godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. 

W ub. tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z malowaniem kościoła. Aktualnie odnawiane jest pomieszczenie znajdujące się naprzeciw zakrystii.

Już za 2 tygodnie rozpoczynamy obchody Jubileuszu 750-lecia naszej Parafii. Z tej okazji przygotowaliśmy, w porozumieniu z Pocztą Polską, serię trzech znaczków okolicznościowych upamiętniających nasz Jubileusz. Znaczki przedstawiają św. Wawrzyńca, Matkę Bożą Biegonicką oraz kościół parafialny. Można je nabyć jako pamiątkę Jubileuszu ale także można je naklejać na listy krajowe i wysyłać. Zachęcamy, by korzystać z tych znaczków przy wysyłaniu listów do bliskich np. życzeń świątecznych. Znaczki można nabyć w kancelarii oraz zakrystii w cenie 4 zł. Na stronie internetowej parafii można te znaczki obejrzeć.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Ludwik Stępień z Łazów Biegonickich, śp. Wiesław Baran z ul. Weigla, śp. Michał Czyżycki    z Łazów Biegonickich. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…