Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXIII Niedziela Zwykła 2017-11-19

Z inicjatywy Ojca św. Franciszka w Kościele obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Chcemy uwrażliwić nasze serca na różnorakie (duchowe i materialne) potrzeby bliźnich. Z tej okazji liturgię Mszy św. o godz. 9.00 przygotowali członkowie Parafialnego Caritasu a o godz. 10.30 – Szkolnego Koła Caritas. Członkowie Szkolnego Koła Caritas organizują ponadto począwszy od jutra przez cały tydzień zbiórkę żywności i środków czystości na rzecz potrzebujących. Żywność długoterminową np. cukier, mąkę czy konserwy oraz środki czystości można składać do kosza z tyłu kościoła po Mszy św. wieczornej lub do sekretariatu szkoły. Połowę ofiar z dzisiejszej tacy przeznaczymy na rzecz chrześcijan prześladowanych w różnych krajach. „Bóg zapłać” za wszelką pomoc.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

W środę wypada liturgiczne Wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy o członkach parafialnego chóru oraz orkiestry. Na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30 oraz Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie, w ramach ich przygotowania się do bierzmowania, uczniów klas drugich gimnazjum oraz klasy siódmej szkoły podstawowej.

W najbliższy piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Elżbiety w Starym Sączu bp. Leszek Leszkiewicz dokona błogosławieństwa nowych lektorów – w tym m.in. 11 dotychczasowych ministrantów z naszej parafii.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączony bezpłatny Kalendarz na przyszły rok.