Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXII Niedziela Zwykła 2018-11-11

XXXII Niedziela Zwykła 2018-11-11

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. ks. Prałat Józef Atłas – wieloletni proboszcz naszej parafii. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Jego pogrzebu – ks. Mariuszowi, organiście i kościelnemu, ministrantom i lektorom, członkom chóru i orkiestry, osobom przygotowującym kościół, policji troszczącej się o nasze bezpieczeństwo, strażakom, członkom róż różańcowych organizujących czuwanie modlitewne przy trumnie. „Bóg zapłać” wszystkim uczestnikom pogrzebu w tym kapłanom i siostrom zakonnym. Pamiętajmy o ks. Prałacie w naszych modlitwach.

Przeżywamy dzisiaj nasze narodowe Święto Niepodległości. Jest to okazja do modlitwy w intencji Ojczyzny i refleksji na temat patriotyzmu. Warto w tym dniu okazać naszą dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Biegonic zapraszają na montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości dziś o godz. 10.00. Natomiast o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory za zmarłych.

Dzisiejsza – II niedziela listopada to Niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę przeznaczone na malowanie kościoła.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Wawrzyńca. We środowej nowennie do Matki Bożej Biegonickiej i wieczornej Mszy św. udział biorą, w ramach przygotowania się do bierzmowania, uczniowie klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej ze szkoły podstawowej.

We czwartek zapraszamy na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.30.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji, jak co roku, przed kościołami będą rozprowadzane „Chlebki miłosierdzia”. Można je otrzymać składając ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Środki uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na dożywianie dzieci z niezamożnych rodzin. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie rozprowadzania chlebków.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. „Gość Niedzielny” zawiera wiele informacji na temat wydarzeń z naszej diecezji związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W „Niedzieli” znajdziemy ciekawy wywiad z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy także do nabycia wydanego z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Modlitewnika z modlitwami w intencji Ojczyzny – cena zaledwie 3 zł.