Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXII Niedziela Zwykła 2017-11-12

W Kościele w Polsce obchodzimy dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się duchowo z chrześcijanami w wielu krajach świata doznającymi prześladowań za wyznawanie wiary w Chrystusa. Modlimy się o dar wolności religijnej na całym świecie.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory. Młodzież z klas trzecich gimnazjum wyjeżdża dziś do na film „Sprawa Chrystusa”. Wyjazd z parkingu koło kościoła dziś o godz. 15.30.   

Wszystkich członków Parafialnego Caritasu zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie na plebanii.

We środę o godz. 17.30 odprawiona zostanie Nowenna do Matki Bożej.

W piątek we Mszy św. wieczornej obowiązkowo udział biorą, w ramach przygotowania się do I Komunii św., uczniowie trzecich ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami.  

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Kożuch z ul. Węgierskiej i śp. Jan Mikołajczyk z ul. Popradzkiej. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

Proszono nas o Ogłoszenia:

W kinie „Sokół” w Nowym Sączu można obejrzeć film „Oblicza miłosierdzia”. Opowiada on o wizjach miłosiernego Boga doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę i roli św. Jana Pawła II w popularyzowaniu kultu Bożego miłosierdzia. Film ukazuje też wiele niezwykłych wydarzeń w życiu znanych i nieznanych ludzi będących potwierdzeniem Bożego miłosierdzia. Film, wyświetlany w ramach II Festiwalu Filmów Chrześcijańskich ARKA, można obejrzeć w niedzielę  19 listopada o godz. 15.40.