Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXI Niedziela Zwykła 2022-10-30

XXXI Niedziela Zwykła 2022-10-30

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz.15.00 i jutro o godz. 17.30.

We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia przypominamy sobie prawdę o „świętych obcowaniu” tj. o naszej duchowej łączności ze wszystkimi świętymi w niebie. W tym roku szczególnym znakiem tej łączności będą wystawione na ołtarzu Matki Bożej relikwie: św. Wawrzyńca, św. Kingi, św. Faustyny, św. Ojca Pio i św. Wincentego a Paulo. Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. Msza św. w Kaplicy Cmentarnej rozpocznie się o godz. 14.00. Po Mszy św. odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz.

Zgodnie z diecezjalną tradycją tego dnia ministranci i lektorzy będą zbierać przed cmentarzem ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

We środę wypada Dzień Zaduszny. Tego dnia każdy ksiądz może odprawić trzy Msze św. – jedną w intencji zamówionej przez ofiarodawcę, drugą w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., trzecią za wszystkich wiernych zmarłych. Jest to forma duchowej pomocy Kościoła dla zmarłych, zwłaszcza dla tych za których nikt z bliskich się nie modli. W naszej parafii w Dzień Zaduszny Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Wypominki z modlitwami za zmarłych odmówione zostaną o godz. 6.30 i 17.30.

Zachęcamy do wypraszania dla swoich bliskich zmarłych odpustów (czyli darowania przez Boga kary doczesnej należnej człowiekowi za grzechy odpuszczone już na spowiedzi św.). Odpusty te można uzyskać w Dzień Zaduszny za pobożne odwiedzenie kościoła i aż do 8 listopada za odwiedzenie cmentarza. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Jeżeli wzbudzimy w duszy postanowienie unikania jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego – możemy uzyskać odpust zupełny, jeśli nasze postanowienie nie będzie całkowite – odpust cząstkowy.

W dni powszednie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od środy do piątku) zapraszamy na różaniec z Wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.

Przypominamy, że wypominki za zmarłych odmawiane są w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 6.00, 7.30 i 10.30. Nazwiska zmarłych z Wypominek listopadowych są czytane „po kolei” natomiast nazwiska zmarłych z Wypominek rocznych przed Mszami, które wybrały osoby proszące o Wypominki. W wypadku nie podania żadnej godziny nazwiska te są dołączone do jednej z list.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Z racji I soboty zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce maryjnej i obrzędem Komunii św. Msza św. „niedzielna” będzie sprawowana o godz. 18.00.

Członków Róży im. św. Judy Tadeusza prosimy o prowadzenie w listopadzie Godzinek.

Młodzież z Parafialnej Grupy Młodzieżowej rozprowadza dzisiaj przy kościele znicze. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność grupy. Za wszelką pomoc dziękujemy.

W ubiegłą niedzielę w naszej parafii odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Cieszymy się z dużego zainteresowania parafian tym wydarzeniem. Wszystkim kandydatom dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii i gratulujemy zaufania parafian. Najwięcej głosów otrzymali i członkami Rady „z wyboru” parafian zostali: Rzęsikowska Elżbieta, Skalski Grzegorz, Wolak Konrad, Bąk Marta, Faron Jan. Dodatkowo, na mocy Statutu zatwierdzonego przez biskupa diecezjalnego, członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali „z urzędu” – ks. Bogusław Tokarz, „z nominacji” ks. proboszcza: Potok Halina, Starzyk Agnieszka i Mateusz Kowalik. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na inauguracyjne spotkanie nowej Rady w najbliższą niedzielę o godz. 16.30.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką.