Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXX Niedziela Zwykła 2022-10-23

XXX Niedziela Zwykła 2022-10-23

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy głoszących Ewangelię tym, którzy dotąd jej nie znają. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz misji.

W dniu dzisiejszym wybieramy na pięcioletnią kadencję nowych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po każdej Mszy św. w wyznaczonych do tego miejscach w kaplicach bocznych są wydawane karty do głosowania. Każdy dorosły parafianin, który chce wziąć udział w głosowaniu, po podaniu swojego imienia i nazwiska otrzyma jedną opieczętowaną kartę z listą kandydatów ułożoną alfabetycznie. Należy wybrać dwie osoby i zaznaczyć ich nazwiska krzyżykiem. Następnie kartę wrzucamy do jednej z dwóch urn umieszczonych przy ołtarzach bocznych. Skład nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii zostanie podany w ogłoszeniach w kolejną niedzielę.

Zapraszamy do modlitwy różańcowej – dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30 – zwłaszcza tych, którzy w bieżącym roku w tych nabożeństwach jeszcze nie uczestniczyli. Serdecznie dziękujemy tym rodzicom, którzy systematycznie biorą udział w nabożeństwach różańcowych wraz ze swoimi dziećmi.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30.

Młodzież klas ósmych zapraszamy we środę o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe a następnie Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem. Prosimy, aby podczas tego egzaminu obecny był przynajmniej jeden z rodziców każdego z kandydatów do bierzmowania.

W najbliższy piątek przeżywać będziemy święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Spotkanie grupy młodzieżowej – w piątek o godz. 19.00.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do spowiedzi św. Odpust za zmarłych możemy zyskać tylko czystym sercem. Spowiadamy codziennie rano przed Mszą św. i podczas nabożeństw różańcowych.

Dzisiaj młodzież z Parafialnej Grupy Młodzieżowej rozprowadza przy kościele znicze. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność grupy.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.