Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXX Niedziela Zwykła 2017-10-29

Zapraszamy do modlitwy różańcowej – dzisiaj o godz. 15.00 a w poniedziałek i wtorek o 17.30. Serdecznie dziękujemy tym rodzicom, którzy systematycznie brali udział w nabożeństwach różańcowych wraz ze swoimi dziećmi. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe we wtorek dzieci niech przyniosą do kościoła karty z naklejonymi obrazkami – otrzymają pamiątki.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na pierwsze spotkanie na plebanię dzisiaj o godz. 16.30.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Odpust za zmarłych możemy zyskać tylko czystym sercem. Spowiadać będziemy jutro i pojutrze od godz. 17.00. Będzie to równocześnie spowiedź św. pierwszopiątkowa.

We środę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą w kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30 a w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy św. w Kaplicy odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przed Cmentarzami całej diecezji, w tym także przed naszym cmentarzem, zbierane będą ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

Informujemy, że w Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny czynny będzie dodatkowo parking na placu przy ulicy Węgierskiej. Prosimy, by nie parkować samochodów przed samą kaplicą, by umożliwić wiernym spokojny udział w liturgii. W te dni czynna będzie ubikacja z tyłu Kaplicy Cmentarnej.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 oraz na Mszę św. i kazanie o treści maryjnej.

Członkinie Róży im. św. Siostry Faustyny prosimy o prowadzenie w listopadzie Godzinek.

W dniu wczorajszym w Starym Sączu odbyły się dekanalne rozgrywki ministrantów w piłce nożnej. Nasz drużyna w składzie: Hubert Kowalik, Krzysztof Kowalik, Franciszek Lompart, Łukasz Poręba, Kacper Skut i Michał Witkowski zdobyła drugie miejsce w dekanacie pokonując drużyny z Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu oraz z Parafii Gaboń, remisując z drużyną z Parafii św. Elżbiety w Starym Sączu i przegrywając w finale z drużyną z Parafii Podegrodzie. Gratulujemy zawodnikom oraz ich opiekunowi – ks. Mariuszowi.

U ministrantów można nabywać prasę katolicką. W te listopadowe dni warto nieco więcej czasu poświęcić na przypomnienie sobie prawd o życiu wiecznym.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Sołtys wsi Łazy Biegonickie dziękuje wszystkim którzy oddali swój głos na budowę chodnika w Łazach Biegonickich i wszystkim, którzy pomagali zebrać te głosy. W sumie na projekt oddano 565 głosów, budowa będzie realizowana w przyszłym roku.