Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2020-10-11

XXVIII Niedziela Zwykła 2020-10-11

W naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. W kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni duchowemu dziedzictwu, które On pozostawił światu. Ofiary złożone dziś do puszek w całym kraju przeznaczone są na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Członkowie Caritasu będą także rozdawać bezpłatnie książki dotyczące św. Jana Pawła II. Niech będą one pomocą w przypomnieniu sobie tego niezwykłego Świadka wiary.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.30, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę przeznaczone na prace prowadzone na parafialnym cmentarzu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. We środę w naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach z okazji ich święta.

Najbliższa niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Niedziela Misyjna. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na rzecz misji.

Również w niedzielę wypada Święto św. Łukasza i Dzień Służby Zdrowia. Podczas różańca modlić się będziemy za Solenizantów (m.in. ks. Łukasza) oraz za wszystkich lekarzy i pielęgniarki.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatna płyta z filmem „Ziemia Maryi” w oryginalny sposób opowiadający o działaniu Matki Bożej w ludzkim życiu.