Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2018-10-14

XXVIII Niedziela Zwykła 2018-10-14

W całej naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. W 40-tą rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni duchowemu dziedzictwu, które On pozostawił światu. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek – przeznaczone na stypendia dla niezamożnej młodzieży.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

We środę o godz. 17.30 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi z nową siostrą opiekunką.

We czwartek wypada święto św. Łukasza i Dzień Służby Zdrowia. Podczas różańca modlić się będziemy za wszystkich lekarzy i pielęgniarki.

W piątek 19 października wypada 34 rocznica bestialskiego zamordowania przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy modlić się, aby Polacy pozostali wierni tym wartościom za które swoje życie oddał błog. ks. Jerzy Popiełuszko.

Najbliższa niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Niedziela Misyjna. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na rzecz misji.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędą się wybory samorządowe. Zachęcamy pełnoletnich parafian do wzięcia udziału w tych wyborach. Pamiętajmy o mądrym przysłowiu: „Nieobecni nie mają racji” czyli nie mają wpływu na to jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Głosujmy na osoby kompetentne i kierujące się w życiu zasadami moralnymi wypływającymi z Ewangelii. Módlmy się w tym tygodniu o światło Ducha św. dla wszystkich Polaków.

Informujemy, że w dniu wczorajszym ks. prałat Józef Atłas wyjechał na miesięczną rehabilitację zdrowotną. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy specjalny dodatek poświęcony św. Janowi Pawłowi II . Zachęcamy także, aby ze stolika wewnątrz kościoła bezpłatny numer Tygodnika „Niedziela”

Proszono nas o Ogłoszenia:

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 22 października o godz. 18.00. Bliższe informacje znajdują się na plakacie. Zapisy: Jola 691 111 113, JBeatka@poczta.fm