Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVII Niedziela Zwykła 2022-10-02

XXVII Niedziela Zwykła 2022-10-02

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. We środę modlitwę różańcową poprowadzą dziewczęta z Grupy Maryjnej a we czwartek kandydaci do bierzmowania. Istnieje możliwość poprowadzenia różańca w kościele w wybrany przez siebie dzień przez przedstawicieli różnych grup parafialnych (także Róż różańcowych). W tym celu należy wpisać się na listę znajdującą się w zakrystii. Gorąco zachęcamy.

Ks. Proboszcz z Parafii Chojnik przesłał podziękowanie za ofiarę materialną na budowę kościoła w tamtejszej parafii, którą składaliśmy do puszek 2 tygodnie temu. W sumie zebrano 8168 zł.

We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

We środę wypada Wspomnienie św. Siostry Faustyny. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów a bezpośrednio po Mszy św. wieczornej – pierwsze powakacyjne spotkanie parafialnego Oddziału Caritas. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby włączyć się w działalność Caritasu.

Uczniów klasy ósmej, w ramach ich przygotowania się do bierzmowania, zapraszamy we czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie w grupach. Zachęcamy, aby młodzież ta wcześniej przystąpiła do spowiedzi św.

Okazja do spowiedzi św., z okazji I piątku, będzie codziennie przed Mszą św. ranną i wieczorną, we czwartek i piątek dodatkowo od godz. 17.00.

W I piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W najbliższą niedzielę wypada II niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również „Niedziela inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę lub konto parafii na prace parafialne.

Przedstawiciele Domu Dziecka z Tarnopola na Ukrainie zwrócili się do naszej parafii z prośbą o pomoc rzeczową dla swoich podopiecznych – dzieci bez rodziców, których w obecnych warunkach stale przybywa. Szczególnie proszą o produkty dla dzieci – słodycze, jedzenie, środki czystości, przybory szkolne, pościel, śpiwory, karimaty, skarpety. Na naszą prośbę autentyczność tych osób potwierdziła miejscowa parafia katolicka. Dlatego organizujemy zbiórkę potrzebnych produktów. Tym razem nie określamy ilości ani wagi przynoszonych przedmiotów – wszystkie trafią do Domu Dziecka i będą rozdzielane według potrzeby. Chętni mogą przynosić swoje dary na plebanię codziennie od jutra do piątku 14 października w godz. 7.00 – 13.00 (dzwonić do Kuchni) oraz we czwartki 6, 13 października w godz. 16.00 – 18.00 (bezpośrednio do Sali na parterze – będą dyżury). W niedzielę 16 października kilka osób z Tarnopola będzie śpiewać podczas każdej Mszy św. w naszym kościele. Następnie swoim transportem zabiorą oni zebrane dary. Jak zawsze w takich sytuacjach liczymy, że znajdą się osoby gotowe pomóc potrzebującym dzieciom z Tarnopola.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitewnej pamięci o bliskich zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Wypominki listopadowe odmawiane są w kolejności zgłoszenia. Natomiast wpisując imiona i nazwiska na Wypominki roczne proszę podać godzinę Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30). Przypominam, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska najbliższych krewnych oraz osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką oraz kalendarze rolnicze. Oprócz cotygodniowego „Gościa Niedzielnego” można nabyć także numer okolicznościowy w całości poświęcony św. siostrze Faustynie oraz Miłosierdziu Bożemu. Cena numeru okolicznościowego wynosi 12 zł.