Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVII Niedziela Zwykła 2020-10-04

XXVII Niedziela Zwykła 2020-10-04

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to również Niedziela Inwestycyjna – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na trwające prace przy cmentarzu. „Bóg zapłać”.

W związku z obchodzonym w przyszłą niedzielę Dniem Papieskim członkowie Caritasu zbiorą ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla niezamożnej młodzieży.

W najbliższą środę wypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy siódmej w ramach ich duchowego przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

Natomiast w przyszłą niedzielę na różaniec oraz Mszę św. o godz. 15.30 zapraszamy uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami. Przed nabożeństwem różańcowym zostaną poświęcone różańce, które zostaną przekazane rodzicom dzieci I Komunijnych. Następnie rodzice wręczą je swoim dzieciom.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Wypominki listopadowe odmawiane są w kolejności zgłoszenia. Natomiast wpisując imiona i nazwiska na Wypominki roczne proszę podać godzinę Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30). Przypominamy, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska najbliższych krewnych oraz osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

W serii „Kościoły naszej diecezji” ukazał się album przedstawiający wszystkie kościoły z dekanatów: Krościenko, Krynica, Łącko, Piwniczna, Stary Sącz i Tymbark (m.in. nasz kościół parafialny). W albumie znajdują się piękne, kolorowe zdjęcia z tych kościołów oraz podstawowe informacje na ich temat. Album można obejrzeć i nabyć w zakrystii – cena 80 zł.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką i Kalendarze rolnicze.