Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVII Niedziela Zwykła 2018-10-07

XXVII Niedziela Zwykła 2018-10-07

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na malowanie kościoła złożone dziś na tacę lub na konto parafii.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w sali na plebanii odbędzie się próba parafialnej scholi muzycznej.

W sobotę 13 października wypada rocznica ostatniego objawienia się Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z procesją fatimską o godz. 17.30 a po niej na Mszę św.

Prosimy, aby uczniowie klasy trzeciej gimnazjum oraz klasy ósmej szkoły podstawowej odebrali dzisiaj w zakrystii specjalną Deklarację Kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Wypełnioną Deklarację należy przenieść do kościoła na Nabożeństwo Fatimskie.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia w całym kraju obchodzić będziemy Dzień Papieski  wspominając duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II. Członkowie Caritasu zbiorą ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Podczas różańca będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli w ich niełatwej a tak ważnej pracy.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitewnej pamięci o bliskich zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Wypominki listopadowe odmawiane są w kolejności zgłoszenia. Natomiast wpisując imiona i nazwiska na Wypominki roczne proszę podać godzinę Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30). Przypominam, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska najbliższych krewnych oraz osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatnie film fabularny „Sprawa Chrystusa”