Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2021-09-25

XXVI Niedziela Zwykła 2021-09-25

Jeszcze dzisiaj można zgłaszać kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W tym celu należy wypełnić kartkę leżącą na ołtarzu Matki Boskiej i wręczyć ją ks. proboszczowi.

Uczniów klasy ósmej pragnących przystąpić w tym roku szkolnym w naszej parafii do sakramentu bierzmowania prosimy o złożenie dzisiaj wypełnionej deklaracji. W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowawcze.

Przypominamy, że dzisiejsza Msza św. popołudniowa wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 14.00. W godz. 15.00 – 19.00 na terenie przy plebanii odbędzie się Festyn Rodzinny. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej.

Zbiórka chłopców pragnących zostać ministrantami – we wtorek o godz. 16.30.

Spotkanie dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi odbędzie się we środę o godz. 16.30 a Nowenna do Matki Bożej we środę o godz. 17.30. Przy okazji informujemy, że dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi przygotowały piękne, mocne różańce. Będą je rozprowadzać przed kościołem w najbliższą sobotę i niedzielę. Dobrowolne ofiary, nie mniejsze niż 10 zł, będą przeznaczone na działalność Stowarzyszenia.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, kończącej swoją kadencję, zapraszamy na ostatnie spotkanie na plebanii we środę o godz. 18.30. Bardzo prosimy o obecność.

We czwartek przeżywać będziemy w liturgii Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie prawdę o istnieniu aniołów i wzywać przed Bogiem ich orędownictwa w naszych potrzebach.

Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, wraz z ich rodzicami, zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. rodzice otrzymają różańce, które następnie uroczyście wręczą swoim dzieciom. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Również w piątek, o godz. 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.

W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i trudu, by wraz z dziećmi wziąć udział we wspólnym różańcu. Zachęcamy, by osoby, które nie mogą w danym dniu przyjść do kościoła odmawiały różaniec w swoich domach.

W I sobotę, z racji Nabożeństwa Fatimskiego, różaniec wyjątkowo odmówimy podczas procesji z figurą Matki Bożej wokół kościoła o godz. 17.00. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Różańcowej prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

U ministrantów możemy nabywać bieżącą prasę katolicką, Kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.