Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2020-09-27

XXVI Niedziela Zwykła 2020-09-27

Przeżywamy dziś „Niedzielę Synodalną”. Naszą modlitwą włączamy się w trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej. W intencji Synodu modlić się będziemy dzisiaj także podczas Nieszporów o godz. 15.00.

We czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i trudu, by wraz z dziećmi wziąć udział we wspólnym różańcu. Zachęcamy, by osoby, które nie mogą w danym dniu przyjść do kościoła odmawiały różaniec w swoich domach.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Podczas różańca we czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie w trakcie nabożeństw a dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła połączoną z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie zostanie odprawiona Msza św. z rozważaniem o tematyce maryjnej.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Różańcowej prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

Pierwsze spotkanie parafialnej scholi muzycznej odbędzie się na plebanii w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich pragnących swoim śpiewem chwalić Boga.

U ministrantów możemy nabywać bieżącą prasę katolicką oraz Kalendarze rolnicze.

Z radością informujemy, że w ubiegły poniedziałek w kościele św. Elżbiety w Starym Sączu błogosławieństwo do posługi ceremoniarza otrzymało dwóch lektorów z naszej parafii: Kamil Majka i Dawid Konstanty. W trakcie rocznego Kursu poznawali oni obowiązujące w Kościele zasady liturgiczne, zdobywali umiejętności doboru ksiąg i szat liturgicznych oraz przygotowywania uroczystych liturgii. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej będą dbać o piękno liturgii w kościele. Nowym ceremoniarzom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W dniu 9 października o godz. 18.45 w Parafii Ducha Św. w Nowym Sączu rozpocznie się cykl spotkań dla małżonków w nietypowej formie randek małżeńskich. Spotkania mają pomóc rozwiązywać codzienne problemy pojawiające się w małżeństwie, zarówno z małym jak i dużym staże. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

Informujemy, że w naszej diecezji działa specjalistyczne duszpasterstwo dla osób niesłyszących i słabosłyszących. Specjalne nabożeństwa odbywają się m.in. w każdą I i III niedzielę miesiąca o godzinie 10.00 przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu w Kaplicy Przemienienia Pańskiego, ul. Ducha Świętego.