Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2018-09-30

XXVI Niedziela Zwykła 2018-09-30

Przeżywamy dziś „Niedzielę Synodalną”. Naszą modlitwą i refleksją włączamy się w trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej. W intencji Synodu modlić się będziemy dzisiaj także podczas Nieszporów o godz. 15.00.

Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy  w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i trudu, by wraz z dziećmi wziąć udział we wspólnym różańcu. Zachęcamy, by osoby, które nie mogą w danym dniu przyjść do kościoła odmawiały różaniec w swoich domach.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Podczas różańca modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz. 6.00 i 18.00. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie w trakcie nabożeństw a dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

W najbliższy piątek w Kościele wypada wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej – głosicielki Miłosierdzia Bożego. Tego dnia tuż przed różańcem uroczyście wniesiemy do naszego kościoła relikwie św. Faustyny. Po Mszy św. będziemy mogli je ucałować a następnie umieścimy je na stałe przy ołtarzu.

W I sobotę modlitwę różańcową odmówimy wspólnie o godz. 17.30. Następnie zostanie odprawiona Msza św. z rozważaniem o tematyce maryjnej. Na zakończenie  przewidziane jest indywidualne błogosławieństwo kapłana.

W niedzielę obchodzić będziemy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na różaniec w tym dniu zapraszamy szczególnie dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej.  Przed nabożeństwem tj. o 14.50 zostaną poświęcone różańce, które otrzymają rodzice tych dzieci. Następnie rodzice wręczą różańce swoim dzieciom a potem razem z nimi wezmą udział we wspólnej modlitwie.

Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać „Niedzielę Inwestycyjną” – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na malowanie kościoła. Prosimy, w miarę możliwości, o ofiarność na ten cel.

Członkinie Róży im. św. siostry Faustyny prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką oraz Kalendarze Rolnicze. W zakrystii są dostępne obrazy z Matką Bożą Biegonicką oraz św. Wawrzyńcem.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Prezydent Nowego Sącza zaprasza mieszkańców na prezentację monumentalnego albumu „La Capella Sistina”. Dzieła Kaplic Sykstyńskiej z Rzymu w skali 1:1 można będzie zobaczyć w nowosądeckim Ratuszu w najbliższy czwartek o godz. 14.00, 17.00 i 19.00 oraz w piątek o godz. 14.00 i 17.00. Bezpłatne bilety wstępu można odebrać na portierni lub w pokoju nr 9 w Ratuszu.