Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXV Niedziela Zwykła 2021-09-19

XXV Niedziela Zwykła 2021-09-19

Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Odpowiedzmy sobie na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci? Czy korzystam z religijnych audycji w radiu, telewizji i Internecie?

W dniu dzisiejszym nie będzie Nieszporów a Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 14.30. Po tej Mszy św. na terenie przy plebanii odbędzie się Festyn Rodzinny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Także dzisiaj w Sali na plebanii w godz. 9.00 – 17.00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID 19.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca. We środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w najbliższy piątek o godz. 17.00. Również w piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej. Będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie przygotowawcze przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Prosimy przynieść wypełnione deklaracje o pragnieniu przyjęcia w tym roku szkolnym sakramentu bierzmowania.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką i „Kalendarze rolnicze” (w cenie 23 zł).

Proszono nas o Ogłoszenie:

Na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności, który potrwa do 30 września 2021 roku. Udział w tym Spisie jest obowiązkowy.

Spisu można dokonać wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej spis.gov.pl . Można także dokonać spisu dzwoniąc pod numer (22) 279 99 99.

Od 13 do 30 września 2021 r. można będzie się spisać u dyżurującego rachmistrza w kilku miejscach Nowego Sącza:

– na płycie Rynku przed wejściem do Ratusza
od poniedziałku do piątku w godz.  9:00 – 15:00,
soboty i niedziele w godz. 9:00 – 13:00.

– na dworcu autobusowym MPK (poczekalnia)
od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 – 18:00,
soboty w godz. 9:00 – 13:00

– w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, ul. Szwedzka 2,
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00
soboty w godz. 9:00 – 13:00.

W Biegonicach Pani Rachmistrz będzie dyżurować dzisiaj (niedziela) w godzinach od 15.30 do 19.00 w sali katechetycznej na Plebanii.

Osoba pełnoletnia spisuje członków rodziny z którymi mieszka, wystarczy mieć tylko przy sobie numery PESEL osób, które chcemy spisać.

Sądeckie kino Sokół zaprasza na projekcję nowego filmu zatytułowanego „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Film można obejrzeć od poniedziałku do środy (20 – 22 IX) o godz. 12.40 i 17.00 oraz we czwartek  o godz. 15.45 i 19.30. Warto skorzystać.