Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2022-10-16

XXIX Niedziela Zwykła 2022-10-16

W naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. W kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni Jego duchowemu dziedzictwu. Ofiary złożone dziś do puszek w całym kraju przeznaczone są na stypendia dla niezamożnej młodzieży.

W naszej parafii serdecznie witamy Gości z Tarnopola, którzy śpiewają dzisiaj podczas Mszy św. Razem z nimi módlmy się gorąco o pokój na Ukrainie. Nasi Goście przekażą zebrane przez nas dary dla mieszkańców Domu Dziecka w Tarnopolu. „Bóg zapłać” dla parafian za duże zaangażowanie w dzieło pomocy dzieciom na Ukrainie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

We wtorek wypada święto św. Łukasza i Dzień Służby Zdrowia. Podczas różańca modlić się będziemy za wszystkich lekarzy i pielęgniarki.

We środę 19 października wypada 38 rocznica bestialskiego zamordowania przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy modlić się, aby Polacy pozostali wierni tym wartościom za które swoje życie oddał błog. ks. Jerzy Popiełuszko.

We czwartek o godz. 19.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

Najbliższa niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Niedziela Misyjna. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na rzecz misji.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą poranną oraz podczas nabożeństw różańcowych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

Od następnej niedzieli (przez 2 kolejne niedziele) młodzież z Parafialnej Grupy Młodzieżowej będzie rozprowadzać przy kościele znicze. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność grupy. Za wszelką pomoc dziękujemy.

W najbliższą niedzielę w każdej parafii naszej diecezji odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Nasi parafianie zgłosili następujących kandydatów:

Bąk Marta, Faron Jan, Górka Józef, Konstanty Ryszard, Łękawski Zbigniew, Rzęsikowska Elżbieta, Skalski Grzegorz i Wolak Konrad.

W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. w wyznaczonych do tego miejscach w kaplicach bocznych będą wydawane karty do głosowania. Każdy dorosły parafianin, po podaniu swojego imienia i nazwiska otrzyma jedną opieczętowaną kartę z listą kandydatów ułożoną alfabetycznie. Należy wybrać dwie osoby i zaznaczyć ich nazwiska krzyżykiem. Następnie kartę wrzucamy do jednej z dwóch urn umieszczonych przy ołtarzach bocznych. Po Mszy popołudniowej trzyosobowa komisja w składzie: Małgorzata Wójcik (Łazy Biegonickie), Rafał Gargas (Biegonice) oraz ks. proboszcz dokona policzenia głosów. Skład nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii zostanie podany w ogłoszeniach w kolejną niedzielę.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest bezpłatnie płyta z tekstem kolejnych ksiąg Pisma Św.

Proszono nas o ogłoszenie:

Urząd Miasta Nowego Sącza informuje, że są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne szczepienie przeciw grypie dla mieszkańców Nowego Sącza od 60 roku życia. Szczepienia wraz z kwalifikacją lekarską są wykonywane w Ratuszu w Sali nr 15 od piątku do niedzieli po dokonaniu rejestracji. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00.