Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2021-10-17

XXIX Niedziela Zwykła 2021-10-17

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie na plebanii dzisiaj o godz. 16.30.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty – przed Mszą poranną oraz podczas nabożeństw różańcowych. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych.

Jutro wypada Święto św. Łukasza Ewangelisty. W naszych modlitwach pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia – lekarzach i pielęgniarkach. Również jutro o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chłopców pragnących zostać ministrantami. Serdecznie zapraszamy.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od potraw mięsnych.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. Naszą modlitwą oraz składaną ofiarą chcemy wesprzeć misyjną działalność Kościoła.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W Domu Rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu odbędą się rekolekcje  dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Rekolekcje są przeznaczone dla osób doświadczających trudu uzależnienia alkoholowego oraz od innych używek i zachowań. Podczas rekolekcji będzie możliwość spotkania z terapeutą – specjalistą od uzależnień oraz osobami, które już przeszły drogę wyjścia z nałogu. Termin rekolekcji: 12-14 listopada 2021 r. Szczegóły na stronie internetowej www.centrumopoka.pl oraz pod numerem telefonu: 794 – 555 – 585

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi i sensu życia. Odbędą się one w diecezjalnym Centrum Formacyjno -Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem w dniach 5-7 listopada br. Zapraszamy do zapisów. Informacje na stronie WSD w Tarnowie: www.wsd.tarnow.pl