Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2020-10-18

XXIX Niedziela Zwykła 2020-10-18

W nawiązaniu do Dekretu biskupa tarnowskiego informujemy, że:

1. W naszej parafii Msze św. są odprawiane zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o zwykłej porze. W każdym nabożeństwie wewnątrz kościoła może się znajdować nie więcej niż 50 osób. Podczas Mszy św. będą włączone głośniki na zewnątrz. Wierni mają obowiązek mieć zasłonięte usta i nos. W miarę możliwości starajmy się równomiernie rozmieścić w całym kościele. W przedsionku można skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk. Przed każdą Mszą św. kapłani, dla naszego bezpieczeństwa, dezynfekują ręce. Dwa razy w tygodniu kościół jest myty, staramy się także o jego przewietrzenie. Ufamy, że te wszystkie działania zapewnią nam bezpieczeństwo.

2. Biskup tarnowski udzielił aż do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Z dyspensy można, choć nie ma obowiązku skorzystać. Osoby korzystające z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Ofiarą Mszy św. poprzez korzystanie z transmisji radiowej, telewizyjnej lub internetowej. Msza św. z naszej parafii jest transmitowana w Internecie w każdą niedzielę o godz. 9.00.

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą oraz ofiarą wspieramy działalność misyjną Kościoła.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

Jutro wypada 36 rocznica bestialskiego zamordowania przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Módlmy się, abyśmy pozostali wierni tym wartościom za które swoje życie oddał błog. ks. Jerzy.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Nie czekajmy ze spowiedzią do ostatnich dni przed Uroczystością. Okazja do spowiedzi św. będzie codziennie przed Mszą św. a wieczorem przed różańcem. Z tej racji w tym tygodniu w sprawach kancelaryjnych zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Warto w ten sposób umacniać naszą wiarę i poznawać czym żyje Kościół.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Tokarz z Łazów Biegonickich, śp. Władysław Surma z Łazów Biegonickich, śp. Maria Wojakowska z ul. Elektrodowej (pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 12.30) oraz śp. Ewa Michalska pochodząca z Łazów Biegonickich (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00). Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…