Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2021-09-12

XXIV Niedziela Zwykła 2021-09-12

Serca wszystkich wierzących Polaków kierują się dzisiaj do Warszawy, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Warto włączyć się w to wydarzenie poprzez naszą modlitwę a także oglądając transmisję z tej uroczystości w TVP 1 o godz. 12.00.

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne złożone na tacę lub na konto parafii.

Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Z okazji wypadającego we wtorek Święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze dzisiaj o godz. 15.30. W związku z tym nie będzie dziś w kościele nieszporów ani Mszy św. popołudniowej.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Polecajmy w modlitwach wszystkich uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

We czwartek o godz. 7.00 z parkingu koło kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka z naszej parafii do Komańczy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – można dzisiaj się zapisać.

W sobotę wypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona młodzieży polskiej.

Przypominamy uczniom klasy ósmej, aby pobrali w zakrystii lub kancelarii deklaracje wyrażające ich pragnienie przystąpienia w tym roku do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje należy złożyć podczas specjalnego nabożeństwa rozpoczynającego duchowe przygotowanie młodzieży do przyjęcia bierzmowania, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W najbliższą niedzielę Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 14.30. Po tej Mszy św. na terenie przy plebanii odbędzie się Festyn Rodzinny. Festyn jest organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 przez OSP Biegonice we współpracy z Parafią, Zarządem Osiedla, Dyrekcją Szkoły, Klubem Seniora, Kółkiem Rolniczym oraz Kołami Gospodyń. W ramach Festynu, który trwał będzie do godz. 20.00 przewidziane jest wiele atrakcji: występy muzyczne (m.in. Zespołu Dolina Dunajca), gry i zabawy dla dzieci (m.in. dmuchane zjeżdżalnie i przejażdżka kucykiem), pokazy straży pożarnej, policji i GOPR-u. Będzie stoisko z kiełbaskami z grila oraz słodki poczęstunek. Dla chętnych w Sali na plebanii w godz. 9.00 – 17.00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COCID 19. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Ministranci rozprowadzają prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa (25 września) oraz Dróżki Matki Boskiej (2 października). Wyjazd spod remizy OSP w Biegonicach o godz. 3.45 a rozpoczęcie Dróżek o godz. 8.00. Koszty przejazdu z ubezpieczeniem wynoszą 40 zł. Zapisy przyjmowane są do wtorku włącznie przed każdym wyjazdem u p. Andrzeja Kowalczyka tel. 18 442 98 06 (po godz. 20.00).

Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć w szkole policealnej m.in. na kierunkach: masażysta, opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, pracownik administracji a także liceum wieczorowego dla dorosłych. Zapisy online na stronie www.cosinus.pl lub w sekretariacie szkoły w Nowym Sączu przy ul. Wąsowiczów 10.