Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIII Niedziela Zwykła 2022-09-04

XXIII Niedziela Zwykła 2022-09-04

W dniu dzisiejszym Ojciec św. Franciszek ogłosi błogosławionym zmarłego 44 lata temu papieża Jana Pawła I. Tym samym powiększy on grono świętych i błogosławionych papieży, których Bóg dał Kościołowi w minionym stuleciu.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Patronki naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie, po Mszach odbędzie się poświęcenie ziarna siewnego.

W najbliższy piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o błog. Boże dla ministrantów i lektorów z naszej parafii w kolejnym roku ich posługi przy ołtarzu. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka organizacyjna ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to zarazem w naszej parafii Niedziela Inwestycyjna. W najbliższych tygodniach zostaną podjęte prace mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa kościoła poprzez zamontowanie systemu kamer oraz modernizację alarmu. W miarę możliwości prosimy o większe ofiary.

We wszystkie soboty lipca i sierpnia chętni mogli obejrzeć wieżę kościelną oraz znajdującą się wewnątrz niej wystawę. W tym roku wystawę zwiedziło mniej parafian ale więcej osób spoza parafii niż przed rokiem. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z kapłanami podjęli dyżury w wieży dla dobra innych.

Uczniów klasy ósmej z naszej parafii prosimy, by odebrali w zakrystii lub kancelarii Deklaracje, że pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania. Po wypełnieniu należy je przynieść na pierwsze tegoroczne spotkanie.

We środę 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z okazji tego Święta zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie w kościele nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. Najchętniej (przynajmniej 8 razy) uczestniczyli w nich:

Emilia Pawlik, Anna Homoncik, Hubert Tworzydło, Julia Skoczeń, Łucja Kowalik, Laura Homoncik, Bartosz Skoczeń, Amelia Skoczeń, Dominik Rolka, Sara Starzyk, Filip Łękawski, Milena Krzak, Jan Kądziołka, Bartosz Wielowski, Kacper Skoczeń, Patrycja Kowalik, Karolina Rolka, Anastazja Starzyk, Mateusz Jodłowski, Szymon Bogucki, Krzysztof Barnach, Jan Wolak, Dawid Gurba, Filip Kulig, Julia Tworzydło, Alicja Sołdra, Mirella Krzak, Marlena Kowalik, Szymon Witowski, Wiktoria Damasiewicz.

Zapraszamy ich po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką. W dniu dzisiejszym Tygodnik „Niedziela” wraz z dodatkiem „Bliżej życia z wiarą” kosztuje 10 zł.

Proszono nas o ogłoszenia:

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa (17 września) oraz Dróżki Matki Boskiej (24 września). Wyjazd spod remizy OSP w Biegonicach o godz. 3.45 a rozpoczęcie Dróżek o godz. 8.00. Koszty przejazdu z ubezpieczeniem wynoszą 60 zł. Zapisy przyjmowane są do wtorku włącznie przed każdym wyjazdem u p. Andrzeja Kowalczyka tel. 18 442 98 06 (po godz. 20.00).

Katolicka Fundacja AUXILIUM, w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, uruchomiło 1 września ogólnopolską linię wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 800 607 specjaliści tacy jak psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator udzielać będą profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym. Z porad telefonicznych może bezpłatnie skorzystać każdy potrzebujący takiej pomocy.