Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIII Niedziela Zwykła 2019-09-05

XXIII Niedziela Zwykła 2019-09-05

W całym kraju przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Afgańczykami. Modlimy się o pokój w Afganistanie. Przed kościołem członkowie Caritasu zbierają także ofiary do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel.

Nieszpory niedzielne odśpiewamy dziś o godz. 15.00.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej.

We środę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Patronki naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie, po Mszach odbędzie się poświęcenie ziarna siewnego. Nowenna do Matki Bożej – jak zwykle o godz. 17.30.

W najbliższy czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o błog. Boże dla ministrantów i lektorów z naszej parafii w kolejnym roku ich posługi przy ołtarzu. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodziców.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Najbliższa II niedziela września to w naszej parafii Niedziela Inwestycyjna. W miarę możliwości prosimy o większe ofiary. W ostatnich tygodniach dokonano odnowienia wnętrza wieży kościelnej, gdzie umieszczono zabytkowe obrazy i figury z poprzedniego kościoła. Chętni mogli je obejrzeć we wszystkie soboty lipca i sierpnia. Z tej możliwości skorzystało 213 osób z parafii i spoza niej. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z kapłanami podjęli dyżury w wieży dla dobra innych.

Uczniów klasy ósmej z naszej parafii prosimy, by odebrali w zakrystii lub kancelarii Deklaracje, że pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania. Po wypełnieniu należy je oddać ks. proboszczowi na pierwszym tegorocznym spotkaniu.

We wtorek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z okazji tego Święta zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie w kościele nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30.

W związku z beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego organizujemy pielgrzymkę do jednego z miejsc Jego uwięzienia – Komańczy. W programie: zwiedzanie Muzeum kard. Wyszyńskiego i Msza św. w Komańczy, zwiedzanie klasztoru ojców Bernardynów w Dukli i Miejsca Piastowego. Wyjazd z parkingu koło kościoła we czwartek 16 września o godz. 7.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do najbliższej niedzieli włącznie. Koszt przejazdu wynosi 60 zł. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz parafialnego Caritasu serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę bezpłatnie. Jest to znak naszej wdzięczności za ich całoroczne zaangażowanie w życie parafii.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. Najchętniej (przynajmniej 8 razy) uczestniczyli w nich:

Dominik Rolka, Sara Starzyk, Grzegorz Miś, Krzysztof Miś, Jan Wolak, Sara Szkaradek, Anastazja Starzyk, Karolina Rolka, Bartek Wielowski, Szymon Bogucki, Karolina Miś, Filip Kulig, Julia Tworzydło, Mirella Krzak, Alicja Sołdra, Szymon Witowski,

Zapraszamy ich po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.

W minionym tygodniu w przedsionku kościoła obok kropielnicy został zamontowany defibrylator. Jest to jedno z kilku takich urządzeń, które otrzymały Biegonice w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Urządzenia te, w razie konieczności, służyć będą ratowaniu zdrowia i życia osób potrzebujących – do czasu przyjazdu pogotowia.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką. Oprócz zwykłego wydania „Gościa Niedzielnego”” można nabyć specjalne wydanie „Gościa” poświęcone osobie kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej w cenie 10 zł.