Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXII Niedziela Zwykła 2021-08-29

XXII Niedziela Zwykła 2021-08-29

W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

Nieszpory niedzielne odśpiewamy dzisiaj o godz. 15.00.

Zapraszamy na nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30.

Przypominamy, że począwszy od środy 1 września Msze św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 (a nie o godz. 19.00).

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we środę o godz. 9.00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota września. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 17.30. W I piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszami, dzieci we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych dodatkowo w piątek od godz. 17.00. W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Członkinie Róży im. św. siostry Faustyny prosimy o prowadzenie we wrześniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W najbliższą środę 1 września, w kościele na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. O godz. 12.00 na Starym Cmentarzu otwarta zostanie wystawa „Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji” przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Są to 8 tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie odbędzie się we czwartek 9 września o godz. 17.30 w Sali Przemienienia Pańskiego przy Bazylice. Szczegóły znajdują się na plakacie.

W najbliższą sobotę o godz. 11.00 na Hali Łabowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i sądeckich Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w 1947r przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.