Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXI Niedziela Zwykła 2019-08-25

XXI Niedziela Zwykła 2019-08-25

Jutro przeżywać będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie. Po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy za wstawiennictwem św. Wawrzyńca.

Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Nieszporów.

Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 17.30.

Członkinie Róży im. św. siostry Faustyny prosimy o prowadzenie we wrześniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” oraz „Niedzieli” znajdują się obszerne artykuły na temat Odpustu i Festynu w naszej parafii oraz zdjęcia. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie edukacji seksualnej. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza w niedzielę 1 września o godz. 17.00 na film pt. „Wojna totalna: Zabić jak najwięcej”. To pierwszy film ukazujący zorganizowane ludobójstwo jakiego dopuścili się Niemcy na terenie Polski w latach II wojny światowej. Wstęp wolny. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie.