Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXI Niedziela Zwykła 2017-08-27

W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego wikariusza – ks. mgr Mariusza Mrzygłoda pochodzącego z Brzeska. Ks. Mariuszowi życzymy wielu łask Bożych  w posłudze w naszej parafii.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek. Zostaną one w najbliższym czasie  przekazane ofiarom ostatnich wichur w Polsce. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Nieszporów.

Zapraszamy do modlitwy za pośrednictwem św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczorem oraz na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 18.30.

Przypominamy, że począwszy od piątku 1 września aż do końca czerwca Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 18.00. 

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. O poprowadzenie  modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 18.30 prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku i nowego roku szkolnego będzie codziennie podczas nabożeństw wieczornych a w I piątek od godz. 17.00.

W I piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 8.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chorych. W I sobotę o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Msza św. z rozważaniem zostanie odprawiona o godz. 18.00.    

Ministrantów i lektorów oraz dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie przy grilu koło plebanii w sobotę o godz. 16.00. Grila w całości organizuje parafia. Będzie okazja podsumować czas wakacyjny oraz poznać nowego ks. wikariusza.    

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biegonicach zostanie odprawiona w poniedziałek 4 września o godz. 9.00.  Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum w Dąbrówce zostanie odprawiona również w poniedziałek o godz. 9.00 w kościele św. Rocha.

Członkinie Róży im. św. Cecylii prosimy o prowadzenie we wrześniu Godzinek.

Jutro o godz. 20.15 w TVP 1 obejrzeć można spektakl zatytułowany „Złodziej w sutannie”. Ukazuje on niezwykłą historię uwolnienia w 1972r kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przez 6 lat więzionego przez Milicję Obywatelską. Warto obejrzeć ten film.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatnie film „Misja” zwycięzca Złotej Palmy na Festiwalu Filmów w Cannes. Warto ten film obejrzeć i mieć w swoim domu.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W sobotę o godz. 11.00 na Hali Łabowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza. Jako kapelan tzw. „Żołnierzy Wyklętych” został zamordowany przez pracowników Urzędu Bezpieczeństwa w więzieniu na Montelupich 14 września 1949r. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w Starym Sączu zaprasza do wzięcia udziału w Dożynkach Centralnych w Częstochowie. Wyjazd w niedzielę o godz. 3.30. W drodze powrotnej przewidziana jest modlitwa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Koszt przejazdu wynosi 50 zł, zapisy (do najbliższej środy) przyjmuje p. Marian Fryc z Łazów Biegonickich.

W pierwszą i drugą sobotę września organizowane są jednodniowe pielgrzymki do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej: I sobota – Dróżki Pana Jezusa, II sobota – Dróżki Matki Bożej i zwiedzanie Bazyliki. Koszt przejazdu wynosi 30 zł, wyjazd z parkingu koło Remizy o godz. 3.30, powrót ok. 19.00. Zapisy przyjmuje p. Andrzej Kowalczyk, Łazy Biegonickie, tel. 18 – 442 98 06 (wieczorem).