Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XX Niedziela Zwykła 2022-08-14

XX Niedziela Zwykła 2022-08-14

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia naszego tegorocznego Odpustu Parafialnego. Szczególnie dziękujemy Siostrom Rodaczkom, które tak licznie i chętnie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Dziękuję ks. Wojciechowi i ks. Mariuszowi za pomoc w przygotowaniu liturgii, ministrantom i lektorom, strażakom, osobom niosącym feretrony, panom i dziewczynkom składającym życzenia, dzieciom sypiącym kwiaty oraz dzwoniącym dzwonkami. Dziękuję także jednej rodzinie za ufundowanie relikwiarza na relikwie św. Kingi oraz dwom rodzinom za większe ofiary na przygotowanie tegorocznych uroczystości.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w parafii jako Niedziela Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za wszystkie z serca płynące ofiary.

Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto obowiązkowe. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 18.30.

Wyjazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa nastąpi z parkingu koło kościoła we środę o godz. 4.00 rano.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie jadącym na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Koszt przejazdu wynosi 60 zł. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatna płyta z tekstem kolejnych ksiąg Pisma św. Również w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł „Dobrze, że tu jesteście”. Możemy w nim znaleźć informacje na temat pracy sióstr szarytek w Odessie na Ukrainie a także zdjęcia siostry Marty Szkarłat wśród ofiar wojny na Ukrainie.