Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XX Niedziela Zwykła 2019-08-18

XX Niedziela Zwykła 2019-08-18

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca i ucałujemy jego relikwie.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 18.30.

W sobotę wypada Święto św. Bartłomieja, Apostoła. Polecajmy w tym dniu w naszych modlitwach naszego parafianina Ojca Cyryla Kowalczyka, przeżywającego swoje imieniny.

Również w sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych w Biegonicach. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Miejsce Straceń Zakładników, gdzie odbędzie się Apel Poległych. W uroczystościach weźmie udział Orkiestra i kompania honorowa Straży Granicznej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższą niedzielę dobiegnie końca tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wyjazd autokaru po pielgrzymów wraz z osobami zapisanymi w parafii na wyjazd do Częstochowy nastąpi z parkingu koło Remizy strażackiej o godz. 8.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii. Koszt przejazdu wynosi 35 zł. Prosimy o wpłatę osoby już zapisane.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Promyczka dobra” jest dołączona bezpłatna płyta dla dzieci.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W najbliższą środę kościele Ducha Św. w Nowym Sączu rozpoczną się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Program odpustu jest zamieszczony w gablocie.

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza mieszkańców Nowego Sącza do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.