Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XX Niedziela Zwykła 2017-08-20

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00. Natomiast jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

W najbliższym czasie pochodząca z naszej parafii s. Ludmiła Kądziołka obchodzić będzie 70 – tą rocznicę swoich ślubów zakonnych. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jej intencji we środę o godz. 19.00. Wcześniej tj. o godz. 18.30 odprawiona zostanie Nowenna do Matki Bożej.

We czwartek wypada Święto św. Bartłomieja, Apostoła. Polecajmy w tym dniu w naszych modlitwach naszego parafianina Ojca Cyryla Kowalczyka, przeżywającego swoje imieniny. 

W piątek dobiegnie końca XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wyjazd autokaru po pielgrzymów wraz z osobami zapisanymi w parafii na wyjazd do Częstochowy nastąpi z parkingu koło kościoła o godz. 8.00.

W sobotę wypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy św. będzie taki jak w dni powszednie. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach św.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. 

Informujemy, że decyzją biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża dotychczasowy wikariusz w naszej parafii ks. Andrzej Dernoga został przeniesiony do Parafii św. Mikołaja w Bochni. Dziękując ks. Andrzejowi za jego czteroletnią posługę w naszej parafii życzmy mu obfitości łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. W intencji ks. Andrzeja zostanie odprawiona Msza św.  w piątek o godz. 19.00.  

W związku z silnymi i dramatycznymi w skutkach wichurami w naszym kraju Caritas Diecezjalna organizuje akcję pomocy dla dotkniętych kataklizmem. W najbliższą niedzielę można będzie złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przekazana poszkodowanym. Proszę członków Caritasu o zorganizowanie zbiórki.

Jutro w TVP 1 o godz. 20.20 można będzie obejrzeć film zatytułowany „Zakazany Bóg”. Ukazuje on bohaterstwo katolików zamordowanych za wiarę w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Warto zobaczyć ten film i umocnić swoją wiarę.