Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVIII Niedziela Zwykła 2022-07-31

XVIII Niedziela Zwykła 2022-07-31

Nieszpory Niedzielne odprawione zostaną dziś o godz. 15.00.

Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i zachęcamy do rezygnacji w tym czasie z picia alkoholu.

W poniedziałek 1 sierpnia wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym wydarzeniu w naszej modlitwie.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę sierpnia. We czwartek o godz. 18.30 o poprowadzenie modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

Również w piątek, po przerwie spowodowanej pandemią, przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Słowaków na Jasną Górę. Chcemy gościnnie przyjąć pielgrzymów. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o przygotowanie placków i kanapek na godz. 8.00, a panie z Caritasu o pomoc. W tym roku przyjmiemy pielgrzymów w budynku Remizy strażackiej.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszami św., a dodatkowo w piątek od godz. 18.00. W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

W sobotę w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00 istnieje możliwość zwiedzenia wieży naszego kościoła i znajdującej się tam Wystawy. Serdecznie zapraszamy.

Tego dnia wypada również Święto Przemienienia Pańskiego.

Członkinie Róży im. św. Anny prosimy o prowadzenie śpiewu Godzinek
w miesiącu sierpniu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.