Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVIII Niedziela Zwykła 2021-08-01

XVIII Niedziela Zwykła 2021-08-01

Zapraszamy na Nieszpory dziś o godz. 15.00.

Dzisiaj 1 sierpnia wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu w naszej modlitwie.

Od południa dnia dzisiejszego do północy w dniu jutrzejszym możemy uzyskać tzw. „Odpust Porcjunkuli”. W tym celu należy nawiedzić kościół, przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota lipca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 18.30.

W piątek wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach św. o godz. 6.00 i 19.00 odprawimy nabożeństwo pierwszopiątkowe. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy także chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszami, dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych dodatkowo w piątek od godz. 18.00. Będzie to już także spowiedź św. przed uroczystością odpustową ku czci św. Wawrzyńca, którą obchodzić będziemy we wtorek 10 sierpnia.

W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Natomiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”. Również w sobotę w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00 istnieje możliwość zwiedzenia wieży naszego kościoła i znajdującej się tam Wystawy. Serdecznie zapraszamy.

Przyszła druga niedziela miesiąca to tzw. „Niedziela inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na rzecz parafii. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. artykuł o naszej parafii.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Spotkanie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę (grupa 23) odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godz. 15.30 w Barcicach. Tam będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

Dzisiaj w Parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.

Organizatorzy zbiórki charytatywnej „Dar serca dla chorej na ostrą białaczkę 19 – letniej Julii” dziękują naszym parafianom za wielką ofiarność. W ub. tygodniu w naszym kościele zebrano na ten cel kwotę 7547 zł. Potwierdzenie znajduje się w gablocie parafialnej.