Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVIII Niedziela Zwykła 2020-08-02

XVIII Niedziela Zwykła 2020-08-02

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Nowenna do św. Wawrzyńca zostanie odprawiona jutro po Mszy św. wieczornej a Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej – we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek sierpnia. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie adoracji w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 18.30.

Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych w piątek od godz. 18.00. W I piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą kapłańską do chorych. Prosimy o ich zgłoszenie.

W najbliższą sobotę o godz. 8.00 w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów przed Odpustem parafialnym.

Dobiegły końca prace nad odnowieniem górnej części ołtarza głównego. Część wykonanego kilkanaście lat temu złocenia uległo zniszczeniu i została uzupełniona. Ukończono także część zaplanowanych prac na ten rok prac na cmentarzu. Koszt prac na cmentarzu wyniósł prawie 13.000 zł.

W poniedziałek 10 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie swoją doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. odprawione będą w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 (uwaga: zmiana godziny) i 19.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o zabranie na procesję feretronu i chorągwi. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Msza św. Odpustowa o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Warto ułatwić chorym i nieobecnym podtrzymanie w ten sposób więzi z parafią.

Zachęcamy do zainteresowania się stoiskiem parafialnym, które już w najbliższą niedzielę a także w sam dzień Odpustu będzie znajdowało się u wejścia do kościoła. Będą dostępne oprawione w ramki i gotowe do powieszenia w domu obrazy św. Wawrzyńca oraz Matki Bożej Biegonickiej . Byłoby pięknie, gdybyśmy te obrazy mieli w swoich domach i przed nimi wspólnie się modlili. Na stoisku będzie można nabyć m.in. książkę o 750-letniej historii Parafii w Biegonicach. Warto, aby taka książka znalazła się w każdym domu naszej parafii, może być ona także wartościowym prezentem z różnych okazji. W przyszłą niedzielę i poniedziałek będzie ona rozprowadzana w cenie 80 zł tj. z 30% bonifikatą. Jak obiecaliśmy – kierowcy będą mogli nabyć breloczki ze św. Krzysztofem, których zabrakło w ostatnią niedzielę. Wszystkie wydawnictwa dostępne są w przystępnej cenie – pragniemy, by znalazły się one w jak największej ilości domów. Dziękuję członkom Caritasu za pomoc w rozprowadzaniu książek oraz przedmiotów religijnych.

Przyszła, druga niedziela lipca przeżywana będzie w naszej parafii jako Niedziela Inwestycyjna. Prosimy w miarę możności o hojniejsze ofiary na prace wykonywane w parafii – w kościele i na cmentarzu.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Warto sięgnąć po nią, by pogłębić swoją znajomość prawd wiary.