Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVIII Niedziela Zwykła 2019-08-04

XVIII Niedziela Zwykła 2019-08-04

Jak widzimy dobiegły końca prace nad odnowieniem wnętrza naszego kościoła. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy poprzez swoje ofiary przyczynili się do tego, że kościół wygląda teraz tak pięknie.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Ojców Redemptorystów prowadzących nasze Misje św. Postarajmy się z nich jak najwięcej skorzystać. Zechciejmy umożliwić dotarcie do kościoła osobom starszym i chorym na ich nabożeństwo w piątek o godz. 11.00. Prosimy też o zgłoszenie dziś i jutro osób, które nie będą w stanie przybyć do kościoła. Odwiedzimy ich z posługą kapłańską w czwartek od godz. 10.30. Spowiedź św. rekolekcyjna będzie we środę w godz. 8.00 – 9.00, 16.00 – 17.00 i 17.30 – 19.00.

Jutro przed godz. 9.00 w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów ze Słowacji udających się na Jasną Górę. Powitajmy ich gościnnie w Remizie Strażackiej.

W najbliższą sobotę przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Będą to zarazem centralne uroczystości 750-lecia powstania naszej parafii – najstarszej parafii w Nowym Sączu. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Msze św. odprawione będą w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Po każdej Mszy św. będzie można ucałować relikwie patrona naszej parafii. Zapraszamy zwłaszcza na Sumę Odpustową o godz. 11.00, której przewodniczył będzie bp. tarnowski Andrzej Jeż. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Aby procesja wypadła okazale zapraszamy małe dzieci na próbę sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Prosimy rodziców, aby zostali z dziećmi na próbę w poniedziałek i wtorek po Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Bardzo dziękujemy mamom, które zgłosiły się do poprowadzenia próby z dziećmi. Prosimy o zabranie na procesję feretronu i chorągwi. Msza św. Odpustowa o godz. 11.00 będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Nowy Sącz oraz w Internecie. Warto ułatwić chorym i przebywającym poza parafią skorzystanie z tej jubileuszowej transmisji.

Przy okazji informujemy, że parafia zakupiła nowy neogotycki feretron ze św. Wawrzyńcem i św. Kingą. Jest on wyrazem naszej czci dla św. patrona – św. Wawrzyńca oraz fundatorki naszej parafii – św. Kingi.

W dzień Odpustu przed wejściem do kościoła a niedzielę w miejscu Festynu Parafialnego Członkowie Caritasu będą rozprowadzać ciekawe wydawnictwa religijne oraz dewocjonalia. Zachęcamy zwłaszcza do nabywania gotowych do powieszenia w domu obrazów św. Wawrzyńca oraz Matki Bożej Biegonickiej. Na stoisku będzie można nabyć także książki o historii naszej parafii oraz o św. Wawrzyńcu. Możemy być dumni, że należymy do najstarszej parafii w Nowym Sączu – tym bardziej warto znać jej historię.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.

Już niedługo wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Organizujemy bezpłatny przejazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa oraz ich powrót z Częstochowy. Wyjazd autobusu do Tarnowa z parkingu koło kościoła nastąpi w sobotę 17 sierpnia o godz. 4.00 rano. Tradycyjnie pojedziemy także po pielgrzymów w dniu 25 sierpnia. Chętni do wyjazdu na Jasną Górę na wejście pielgrzymki mogą zgłaszać się w kancelarii lub zakrystii. Koszt przejazdu – 35 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

Informujemy kierowców, że przed Sumą w sobotę nie będzie możliwości parkowania na parkingu koło kościoła. Można parkować samochód na parkingu koło kaplicy cmentarnej. Dodatkowo można skorzystać z parkingu przygotowanego przez na terenie zielonym koło plebanii. Tak samo będzie w niedzielę w trakcie Festynu.

W niedzielę podczas Festynu chcemy wszystkich jak najlepiej ugościć. Wszelkie posiłki, występy artystyczne oraz animacje dla dzieci są bezpłatne. Natomiast losy na loterię fantową chętni będą mogli nabyć za 5 zł. Każdy los wygrywa. Niektóre nagrody będą bardzo cenne. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

Podczas Festynu występować będą m.in. Dolina Dunajca, Sądeczanie a około godz. 19.00 będzie koncert Krystyny Giżyckiej. Dokładny program Festynu znajduje się na Plakacie.