Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVII Niedziela Zwykła 2019-07-28

XVII Niedziela Zwykła 2019-07-28

Nieszpory Niedzielne odprawione zostaną dziś o godz. 15.00.

We czwartek 1 sierpnia wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym wydarzeniu w naszej modlitwie.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 18.30.

Również we środę po Mszy św. wieczornej w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie Komitetu Jubileuszowego. Prosimy o bezwzględne przybycie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przygotowania do naszego Parafialnego Festynu oraz tym, którzy te przygotowania wspierają. Bardzo prosimy osoby, które jeszcze chciałyby ofiarować fanty na Festyn aby uczyniły to najpóźniej do najbliższej środy. Można to uczynić od jutra do środy w Sali na plebanii w godz. 18.00 – 19.00. Będzie tam wtedy specjalny dyżur. Osoby, które chciałyby upiec na Festyn jakieś ciasta prosimy, aby najpóźniej do środy zgłosiły ten fakt do przedstawicieli Koła Gospodyń w Biegonicach lub na Łazach Biegonickich albo na plebanii w godz. 18.00 – 19.00. Również w tym czasie na plebanii będą udzielane wszelkie informacje dot. możliwości zaangażowania się w przygotowanie Festynu.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę sierpnia. W I czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. O poprowadzenie adoracji prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w czwartek o godz. 17.30.

Z racji I piątku okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 18.00. Niezależnie od tego we środę 7 sierpnia będzie spowiedź św. rekolekcyjna.

Z racji I soboty zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej o godz. 18.30. Natomiast Mszą św. o godz. 19.00 uroczyście rozpoczniemy Misje św. Prowadzić je będą Ojcowie Redemptoryści. Prosimy o pobranie od ministrantów po Mszy św. programu Misji przez tych, którzy tego jeszcze nie uczynili.

Jak co roku w poniedziałek 5 sierpnia przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Słowaków na Jasną Górę. Mimo naszego zaangażowania w przygotowania do Festynu Parafialnego trzeba nam gościnnie przyjąć pielgrzymów wędrujących do Matki Bożej. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o przygotowanie placków i kanapek na godz. 8.45, a panie z Caritasu o pomoc. W tym roku, z racji przygotowań do Festynu przyjmiemy pielgrzymów w budynku Remizy strażackiej.

Członkinie Róży im. św. Barbary prosimy o prowadzenie śpiewu Godzinek
w miesiącu sierpniu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Spotkanie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę (grupa 23) odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godz. 15.30 w Barcicach. Tam będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.