Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVII Niedziela Zwykła 2017-07-30

W dniu dzisiejszym Siostry Miłosierdzia (Szarytki) decyzją swoich władz zakonnych kończą posługę w naszej parafii. Liturgiczne pożegnanie Sióstr odbędzie się podczas Mszy św. sprawowanej w ich intencji o godz. 10.30. Pamiętajmy o Siostrach w naszych modlitwach. W ich intencji będziemy się także modlili podczas dzisiejszych Nieszporów o godz. 15.00.

We wtorek 1 sierpnia wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu w naszej modlitwie. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu biskupi polscy zachęcają nas do szczególnej troski o trzeźwość swoją i innych.

We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 18.30.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę sierpnia. W I czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. O poprowadzenie adoracji prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie w czasie wieczornych nabożeństw, dzieci dodatkowo we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych w piątek od godz. 18.00. W I piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą kapłańską do chorych. Prosimy o ich zgłoszenie.

W sobotę 5 sierpnia przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Słowaków na Jasną Górę. Przyjmiemy ich w Remizie OSP w Biegonicach. Zwracam się z prośbą, jak co roku, o przygotowanie placków i kanapek na godz. 8.45, a panie z Caritasu o pomoc.

Z racji I soboty o godz. 18.30 odmówimy wspólnie różaniec. Podczas Mszy św. wygłoszone będzie rozważanie o treści maryjnej.

Członkinie Róży im. św. Barbary prosimy o prowadzenie śpiewu Godzinek w miesiącu sierpniu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Ze stojaka z tylu kościoła można pobrać bezpłatne egzemplarze prasy katolickiej.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Spotkanie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę (grupa 23) odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Barcicach. Tam będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

Dzisiaj w Parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program jest zamieszczony w gablocie.