Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVI Niedziela Zwykła 2019-07-21

XVI Niedziela Zwykła 2019-07-21

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

W liturgii Kościoła jutro obchodzimy Święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy patronki Europy, we środę wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji. We czwartek wypada święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. wieczornej we czwartek odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy we środę na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 18.30.

Jutro 11 dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi rozpocznie swój wakacyjny pobyt rekolekcyjny w Domu Sióstr Miłosierdzia w Piwnicznej. Życzymy im miłego wypoczynku i umocnienia duchowego.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką. Rozdają oni także programy Misji św., które niedługo będziemy przeżywać w naszej parafii. Prosimy o pobranie programów przez przedstawicieli każdej rodziny i zapoznanie się z nim. Zachęcamy do modlitwy w intencji dobrego przeżycia przez parafian czasu misji św.

Proszono nas o Ogłoszenie

W ostatnim czasie staraniem ks. Mariusza ukazała się fotoksiążka dokumentująca ostatnią ziemską drogę ks. prałata Józefa Atłasa. Książka wydana w formie albumowej zawiera ok. 90 zdjęć. Jest ona dziś wystawiona do wglądu na ołtarzu Matki Bożej. Można podejść i obejrzeć ją. Gdyby ktoś był zainteresowany szczegółowych informacji udziela autor zdjęć ks. Mariusz.