Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2022-08-07

XIX Niedziela Zwykła 2022-08-07

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli nam gościnnie przyjąć pielgrzymów ze Słowacji w miniony piątek. Był to znak ich wiary i ludzkiej życzliwości.

We wtorek wypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy. Msze św. będą odprawione jak w dni powszednie.

We środę 10 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie swoją doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 (uwaga: zmiana godziny) i 19.00. Tego dnia chcemy w naszej wspólnocie parafialnej uwielbiać Boga za dar świętych: św. Wawrzyńca (patrona naszej parafii) oraz św. Kingi (której relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła przed Mszą św. o godz. 11.00). Chcemy też dziękować Bogu za dar powołań do żeńskich zgromadzeń zakonnych dziesięciu sióstr – naszych rodaczek. Radujemy się szczególnie z jubileuszu 75 lat życia zakonnego siostry Celiny Kądziołka oraz jubileuszu 50 lat życia zakonnego siostry Marii Witowskiej. Cieszymy się także z powołań zakonnych sióstr: Manfredy Kościsz, Barbary Waligóry, Marii Kołodziej, Stanisławy Homoncik, Sylwii Chruślickiej, Ksaweriany Chruślickiej, Agaty Wójcik i Marty Szkarłat. Im wszystkim dedykujemy krótki koncert pieśni religijnych w wykonaniu Zespołu Zew Gór z Łącka o godz. 10.30. Zapraszamy na koncert wszystkich chętnych. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. infułat Adam Kokoszka z Tarnowa. Jak zawsze zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji. Prosimy o zabranie na procesję feretronu i chorągwi. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Koncert o godz. 10.30 oraz Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Warto ułatwić chorym i nieobecnym podtrzymanie w ten sposób więzi z parafią. UWAGA – w celu ułatwienia wiernym możliwości swobodnego zaparkowania pojazdów tego dnia (zwłaszcza przed Sumą Odpustową) umożliwiamy parkowanie na części działki parafialnej – wjazd od ul. Biegonickiej od strony Łazów Biegonickich.

Zachęcamy do zainteresowania się stoiskiem parafialnym znajdującym się u wejścia do kościoła. Członkowie Caritasu będą tam rozprowadzać wiele ciekawych wydawnictw oraz przedmiotów religijnych. Będzie można nabyć m.in. obrazy św. Wawrzyńca i Matki Bożej Biegonickiej do powieszenia w domach, historię Parafii Biegonice oraz pamiątki i książki związane ze św. Kingą.

Na stoisku będą także rozprowadzane po raz pierwszy „Wawrzynki” – duże, osobno pakowane ciastka ozdobione wzorem z liści wawrzynu (przypominającego patrona naszej parafii). Chcemy, aby były one smacznym i sympatycznym przypomnieniem o naszym parafialnym święcie. Mamy nadzieję, że pomysł się Wam, Drodzy Parafianie i Mili Goście, spodoba. „Wawrzynki” można będzie otrzymać składając dobrowolną ofiarę. Informujemy, że koszt produkcji jednego „Wawrzynka” wynosi 5 zł.

W najbliższą niedzielę wypada II niedziela miesiąca. Jest to w naszej parafii „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz parafii. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.