Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2021-08-08

XIX Niedziela Zwykła 2021-08-08

Dzisiaj wypada II niedziela miesiąca. Jest to w naszej parafii „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz parafii. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 – Nieszpory.

Jutro wypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

Pojutrze 10 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie swoją doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. odprawione będą w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 (uwaga: zmiana godziny) i 19.00. Kazania na Mszach św. głosił będzie ks. Mieczysław Pająk – wiele lat pracujący jako misjonarz w Republice Centralnej Afryki. Uroczysta suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o zabranie na procesję feretronu i chorągwi. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Msza św. Odpustowa o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Warto ułatwić chorym i nieobecnym podtrzymanie w ten sposób więzi z parafią.

Zachęcamy do zainteresowania się stoiskiem parafialnym znajdującym u wejścia do kościoła. Członkowie Caritasu będą tam rozprowadzać wiele ciekawych wydawnictw oraz przedmiotów religijnych.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 18.30.

W najbliższą niedzielę 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” osobom, które podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.