Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2020-08-09

XIX Niedziela Zwykła 2020-08-09

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę lub na konto parafii z okazji „Niedzieli Inwestycyjnej”. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.

Jutro przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. odprawione będą w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 (uwaga: zmiana godziny) i 19.00. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Krzysztof Klimczak – proboszcz Parafii w Czarnym Potoku. Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu.

Dzisiaj i jutro przed wejściem do kościoła członkowie Caritasu będą rozprowadzać ciekawe wydawnictwa religijne oraz dewocjonalia. Zachęcamy zwłaszcza do nabywania gotowych do powieszenia w domu obrazów św. Wawrzyńca oraz Matki Bożej Biegonickiej. Na stoisku będzie można nabyć m.in. książki o historii naszej parafii oraz o św. Wawrzyńcu i breloczki ze św. Krzysztofem.

Nowenna do Matki Bożej będzie sprawowana we środę o godz. 18.30.

W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązkowe. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

Od wczoraj w Nowym Sączu oraz powiecie nowosądeckim obowiązują nowe normy sanitarne mające zapobiec dalszemu rozpowszechnianiu się koronawirusa. Zgodnie z przepisami państwowymi w kościele może znajdować się jednorazowo tylu wiernych, by wypadał 1 wierny na 4 metry kwadratowe powierzchni. Powierzchnia naszego kościoła wynosi ok. 320 metrów kwadratowych. Oznacza to, że poza kapłanami w każdej Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 80 osób. Więcej wiernych korzystając z pięknej pogody może uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Niestety – również na zewnątrz obowiązuje nas noszenie maseczek. Są to dla nas wszystkich bolesne ograniczenia, choć mniej drastyczne niż te z początku pandemii. Mamy nadzieję, że zagrożenie rozpowszechnianiem się koronawirusa szybko ustąpi a ograniczenia będą możliwie krótkotrwałe.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.