Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2019-08-11

XIX Niedziela Zwykła 2019-08-11

Dobiega końca czas tegorocznych misji parafialnych. Składamy serdeczne podziękowanie Ojcom Redemptorystom: O. Zbigniewowi i O. Witoldowi, którzy przez cały tydzień z nami się modlili i głosili nam Słowo Boże. Ofiara złożona dzisiaj na tacę przeznaczona jest na działalność O. Redemptorystów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego Odpustu – pani organistce, ministrantom i lektorom, osobom niosącym sztandary i figury oraz dbającym o czystość kościoła.

Przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Wszystkich zapraszamy natomiast na Festyn Rodzinny na placu koło plebanii w godz. 14.00 – 21.00. Podczas Festynu będzie wiele różnych atrakcji. Głównym celem jednak jest wspólne świętowanie całej parafii. Wielu z nas jest na co dzień bardzo zabieganych – mamy okazję spotkać się ze sobą, porozmawiać w rodzinnej atmosferze. Serdecznie zapraszamy.

We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązkowe. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” osobom, które podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

Wyjazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa nastąpi z parkingu koło kościoła w sobotę 17 sierpnia o godz. 4.00 rano.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie jadącym na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Koszt przejazdu wynosi 35 zł. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii lub zakrystii.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z piosenkami wojskowymi i patriotycznymi.