Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2017-08-13

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego Odpustu – pani organistce, członkom chóru i orkiestry parafialnej, panu organiście, służbie ołtarza, osobom niosącym sztandary i figury oraz dbającym o czystość kościoła. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 – Nieszpory. Zapraszamy także na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.30. W ramach nabożeństwa wyruszymy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej oraz odmówimy różaniec.

We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązkowe. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” osobom, które podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 18.30.

Wyjazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa nastąpi z parkingu koło kościoła we czwartek 17 sierpnia o godz. 4.00 rano.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie jadącym na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Koszt przejazdu wynosi 30 zł. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii lub zakrystii. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki znajdują się na stronie: www.pielgrzymkatarnowska.pl

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem występowania osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badania pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym na parkingu koło kościoła we środę o godz. 10.45. Badania są odpłatne.