Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIV Niedziela Zwykła 2024-07-07

XIV Niedziela Zwykła 2024-07-07

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę i konto parafii są przeznaczone na wypłacenie ostatniej raty kosztów remontu. Na stronie internetowej parafii w dziale Aktualności możemy znaleźć wiele informacji na temat naszych organów, przebiegu ich remontu i poniesionych kosztów. Można też obejrzeć zdjęcia i film – krótką prezentację odnowionych organów. Zapraszamy: https://www.parafiabiegonice.pl/kto-spiewa-i-gra-ten-dwa-razy-sie-modli/

Jutro po Mszy św. o godz. 19.00 odmówimy modlitwy do patrona parafii – św. Wawrzyńca. Natomiast we środę o godz. 18.30 – Nowenna do Matki Bożej.

W dniu jutrzejszym członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej wyruszą na pielgrzymkę do Warszawy. W czasie trzydniowego pobytu w Warszawie pomodlą się oni przy grobie błog. ks. Jerzego Popiełuszki, zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązki Wojskowe oraz Starówkę. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 7.00.

We czwartek obchodzić będziemy Święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.

W piątek 12 lipca wypada Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła, które miało miejsce 103 lata temu. Dziękujmy Bogu za łaski wyproszone w tym kościele.

W sobotę zapraszamy do zwiedzenia wieży kościelnej i znajdujących się tam wystaw. Wystawy można zwiedzać w godz. 10.00 – 12.00.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 – zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast o godz. 15.30 w kaplicy cmentarnej odprawiona zostanie doroczna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian. Zachęcamy do modlitwy oraz do uporządkowania grobów swoich bliskich.

Również w najbliższą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. dopołudniowych będzie się z nami modlił i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Mirek – proboszcz z Parafii Chojnik. Ofiary złożone wtedy na tacę będą naszym wsparciem na rzecz budowanego tam kościoła.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie

Ukazał się piękny album zatytułowany „Jan Paweł II. Na Sądeckiej ziemi”. Na ponad 250 stronach można znaleźć opis wszystkich spotkań z Janem Pawłem II na Ziemi Sądeckiej, zarówno tych uroczystych podczas liturgii jak i prywatnych związanych z Jego wakacyjnymi wędrówkami po górach. Teksty przemówień papieża, oryginalne i pięknie wydane zdjęcia z tamtych lat. Książkę można nabyć w Wydawnictwie W Sączu przy ul. Jagiellońskiej 24. Telefon kontaktowy: 602 299 000. Chętni mogą obejrzeć ten album w zakrystii.