Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIV Niedziela Zwykła 2022-07-03

XIV Niedziela Zwykła 2022-07-03

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 – Nieszpory.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca, we środę o godz. 18.30 – Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

W sobotę, tak jak we wszystkie soboty lipca i sierpnia, zapraszamy do zwiedzenia wieży kościelnej i znajdującej się tam wystawy. Wystawę można zwiedzać w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00. „Bóg zapłać” parafianom, którzy pomagają w organizacji zwiedzania.

Najbliższa druga niedziela lipca to „Niedziela Inwestycyjna”. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w kościele (zwłaszcza przygotowanie tegorocznych uroczystości odpustowych i jubileuszowych). W miarę możliwości prosimy o hojniejsze ofiary.

Również w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian. Z tej racji nie będzie w tym dniu Nieszporów oraz Mszy św. w kościele o godz. 15.30. Po tej Mszy św. nastąpi poświęcenie nowej części cmentarza.

W ostatnim czasie dokonaliśmy aktualizacji danych na internetowej mapie cmentarza. Prosimy, aby popatrzeć na groby swoich bliskich na mapie internetowej: https://nowysaczbiegonice.grobonet.com. W razie dostrzeżenia jakichkolwiek nieścisłości prosimy o poinformowanie o tym parafii. Informujemy także, że w związku ze zmianami prawnymi w Polsce oraz panującą inflacją zmianie uległy niektóre przepisy dotyczące pochówku zmarłych na naszym cmentarzu oraz wysokość związanych z tym opłat. Bliższe szczegóły są udzielane zainteresowanym.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mieczysław Zawadzki z Łazów Biegonickich. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Proszono nas o ogłoszenia:

Serdecznie zapraszamy na kolejne Diecezjalne Uwielbienie Pana Jezusa – Laboratorium Miłości. Uwielbienie odbędzie się w ramach Strefy Chwały Festiwal  w niedzielę 10 lipca br. o godz. 19:30 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. W programie przewidziana jest adoracja, konferencja i uwielbienie. Tegoroczne Laboratorium poprowadzą bp Artur Ważny oraz New Life’M. Aby zapisać się na wydarzenie prosimy o wypełnienie poniższego formularza: https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/Page/EventPage/91. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W najbliższą środę od godz. 14.00 w Przychodni lekarskiej ESKULAP w Starym Sączu przy ul. Królowej Jadwigi 20 odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje – w przychodni.