Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIV Niedziela Zwykła 2019-07-07

XIV Niedziela Zwykła 2019-07-07

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.  

Najbliższa niedziela to „Niedziela Inwestycyjna”. Ofiary na tacę przeznaczone są na odnowę ołtarzy bocznych.  W miarę możliwości prosimy o hojniejsze ofiary.

W najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian (zamiast Mszy św. w kościele).

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. 

Już za miesiąc przeżywać będziemy Odpust Jubileuszowy z okazji 750-lecia powstania naszej parafii oraz Parafialny Festyn Jubileuszowy. Zaplanujmy urlopy i wyjazdy tak, by móc jak najliczniej uczestniczyć w tych wydarzeniach. Zaprośmy naszych bliskich mieszkających dziś poza parafią. Można w tym celu wykorzystać piękne znaczki jubileuszowe z wizerunkiem Matki Bożej Biegonickiej i św. Wawrzyńca, które są do nabycia w zakrystii. Już dziś zmobilizujmy się do gorliwego udziału w Misjach Parafialnych, które w dniach 4 – 11 sierpnia poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Bardzo pragniemy, by  Odpust (w dniu 10 sierpnia) i Festyn (w dniu 11 sierpnia) były jednym wielkim świętem wszystkich parafian. Serdecznie zapraszamy także tych parafian, którzy z różnych powodów rzadko bywają w naszym parafialnym kościele. Festyn ma być okazją do spotkania całych rodzin. Będzie dobra muzyka i występy artystyczne, loteria fantowa i wiele zabaw dla dzieci. Wszystkie posiłki będą serwowane bezpłatnie.

Przygotowanie i przeprowadzenie tak dużego Festynu nie jest sprawą łatwą. Dziękuję tym parafianom, którzy na różne sposoby włączyli się już w przygotowania. Liczymy na wsparcie wszystkich parafian.

Niezbędna będzie pomoc logistyczna i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Festynu ze strony strażaków z OSP. Liczymy też na pomoc z odpowiednim sprzętem w pracach dot. przygotowania dodatkowego parkingu. W obydwu sprawach koordynatorem jest p. Andrzej Kowalczyk.

 

Członkinie Koła Gospodyń z Łazów Biegonickich oraz z Biegonic prosimy o zorganizowanie placków i ew. ciepłego posiłku. Mamy nadzieję, że znajdą się parafianki, które zechcą wykorzystać posiadane talenty kulinarne i poczęstować Gości swoim plackiem. Prosimy, by takie osoby wcześniej poinformowały o tym przedstawicieli Koła Gospodyń, byśmy wiedzieli na ile placków możemy liczyć. Gdyby ktoś mógł pomóc w pozyskaniu wody mineralnej lub kiełbasy na grilla – prosimy o kontakt z p. Janem Witowskim.

Będzie potrzeba także dużej ilości fantów, które będą nagrodami w Festynie – wdzięczni będziemy jeśli znajdą się firmy i osoby prywatne, które zechcą nam w tej sprawie pomóc. Zaznaczamy, że środki uzyskane z loterii zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W sprawie fantów prosimy kontaktować się z p. Joanną Kowalik. 

Przedstawiciele Komitetu Jubileuszowego zaczęli w ostatnich dniach odwiedzać różne firmy na terenie naszej parafii z prośbą o pomoc. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Istnieje możliwość zamieszczenia baneru z logo firmy – sponsora przy terenie Festynu. Gdyby ktoś wiedział o firmie, która mogłaby wspomóc nasze działania – będziemy wdzięczni za pośrednictwo. W parafii można otrzymać stosowne pismo.

Będą potrzebne osoby, które pomogą w załadowaniu i rozładowaniu różnych rzeczy niezbędnych podczas Festynu. Ministranci i lektorzy proszeni są o przygotowanie jubileuszowej liturgii pod opieką ks. Mariusza oraz ceremoniarzy. 

W organizacji Festynu można także pomóc składając dobrowolną ofiarę pieniężną. Pewną formą pomocy w zebraniu potrzebnych środków może być także nabycie książki o historii parafii. Jest jeszcze sporo książek za które już zapłaciliśmy – można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Książka jest bardzo ciekawie opracowana a wciąż ponad połowa rodzin w naszej parafii nie skorzystała z możliwości jej nabycia. Może warto to teraz uczynić…

Oczywiście we wszystkich sprawach związanych z Odpustem i Festynem można kontaktować się z ks. proboszczem. Wierzę, że jeśli wszyscy się postaramy – tegoroczny Odpust i Festyn będą niezwykłym świętem całej parafii.