Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIII Niedziela Zwykła 2021-06-26

XIII Niedziela Zwykła 2021-06-26

Dzisiaj w naszym kościele będziemy gościć Szalowski Zespół Wokalny. Zespół ten wielokrotnie był wyróżniany prestiżowymi nagrodami m.in. zdobywając I miejsce podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie i VI Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów „Sacra Ecclesiae Cantio”. Utwory w wykonaniu Szalowskiego Zespołu Wokalnego usłyszymy w czasie Mszy św. o godz. 10.30 oraz na koncercie po jej zakończeniu. Serdecznie zapraszamy.

Nieszpory połączone z Nabożeństwem czerwcowym odprawimy dzisiaj o godz. 15.00. Od poniedziałku do czwartku Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy o godz. 17.45.

We środę wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

Przypominamy, że począwszy od 1 lipca w dni powszednie Msze św. wieczorne sprawowane będą o godz. 19.00.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota lipca. W I piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 19.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy także chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszami, dzieci we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych dodatkowo w piątek od godz. 18.00. W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Natomiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy do tego, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II i III, środę – kl. IV czwartek – kl. V, piątek – kl. VI, w sobotę – kl. VII i VIII. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się uczniowie. Najpilniejsi z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

W najbliższą sobotę, podobnie jak w ubiegłym roku, rozpoczynamy akcję „Poznaj dom swojego Ojca”. Udostępniamy parafianom i wszystkim chętnym możliwość zwiedzenia wnętrza wieży naszego kościoła. Będzie można zobaczyć także znajdującą się w wieży Wystawę przedstawiającą różne eksponaty z bogatej historii naszej parafii. Część z nich będzie eksponowana po raz pierwszy. Zwiedzanie jest możliwe, w grupach nie większych niż 5 osobowe, we wszystkie soboty lipca i sierpnia w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00. Będzie też możliwość nabycia wydawnictw oraz pamiątek związanych z naszą parafią. Zwiedzanie jest bezpłatne. Wdzięczni jednak będziemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów przygotowania wieży oraz wystawy do zwiedzania. Serdecznie zapraszamy.

Członkinie Róży im. św. Kingi prosimy o prowadzenie w lipcu Godzinek.

Informujemy, że w drugą niedzielę lipca tradycyjnie już przeżywać będziemy Parafialny Dzień Modlitwy i Pamięci o Zmarłych. Z tej racji zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w najbliższą tj. I niedzielę lipca po Mszy św. o godz. 7.30.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W piątek 1 lipca rozpoczyna się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Dokładny program Odpustu można znaleźć w gablocie.