Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIII Niedziela Zwykła 2020-06-28

XIII Niedziela Zwykła 2020-06-28

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania we wtorek o godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Rodzicom tej młodzieży dziękujemy za dar ołtarza – nowy kielich mszalny.

Przypominamy, że począwszy od środy 1 lipca w dni powszednie Msze św. wieczorne sprawowane będą o godz. 19.00.

Po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy odprawianie nabożeństw nowenny do Matki Bożej oraz do św. Wawrzyńca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota lipca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 18.30. W I piątek Msze św.
o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 19.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy także chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszami, dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych dodatkowo w piątek od godz. 18.00. W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej. Natomiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy do tego, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II i III, środę – kl. IV czwartek – kl. V, piątek – kl. VI, w sobotę – kl. VII i VIII. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się uczniowie. Najpilniejsi z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

Członkinie Róży im. św. Anny prosimy o prowadzenie w lipcu Godzinek.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

Informujemy, że w dniu 1 lipca funkcję kościelnego w naszej parafii zacznie pełnić pan Roman Bąk. Nowemu kościelnemu życzymy wielu łask Bożych w pełnieniu jego posługi.

W ostatnim tygodniu, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z planowanym poszerzeniem parafialnego cmentarza. Rozebrany został kawałek muru bocznego, częściowo wyrównano poziom ziemi w obydwu częściach cmentarza. W najbliższych tygodniach prace będą kontynuowane. Oczywiście pochówki w nowej części cmentarza będą dokonywane dopiero po wykorzystaniu miejsca w dotychczasowym cmentarzu, nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat do wzięcia udziału w półkoloniach sportowo-artystycznych. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcyjnych zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz gimnastycznych. Szczegóły dostępne na plakatach i na stronie www.mok.nowysacz.pl

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Franciszek Kulig z Łazów Biegonickich. Jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy cmentarnej we wtorek o godz. 11.00. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

Pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny. „Pod Twoją obronę…”